حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

ساختار اتمی
استریلیزاسیون تجهیزات پزشکی یکی از مهم‌ترین چالش‌های حوزه بهداشت و درمان کشور است و از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد. در این راستا، استفاده از تکنولوژی پرتودهی الکترونی به عنوان یکی از روش‌های موثر و ایمن برای استریل‌ کردن تجهیزات پزشکی مطرح گردیده است. استریل کردن با پرتو الکترونی به عنوان یک فرآیند پیشرفته، جدید و رو به رشد مطرح شده است که در این مقاله به بررسی اصول، مزایا و چالش‌های مرتبط با این تکنولوژی می‌پردازیم.
mozhganshahbazi
بی اختیاری ادرار
بی اختیاری ادرار در زنان یک مسأله پرچالش و حساس است که ممکن است بر کیفیت زندگی افراد تأثیر بگذارد و باعث ایجاد احساس شرم‌ و ناراحتی شود. این مسئله به شکل‌ها و شدت‌های مختلفی ظاهر شده و از روش‌های متنوعی برای بهبود وضعیت و درمان این بیماران استفاده می‌شود. در این مقاله به بررسی علل بی اختیاری ادرار در زنان و راهکارهای مختلف درمان آن از جمله استفاده از مش بی اختیاری زنان می‌پردازیم.
samaneabsn
حفظ شرایط بهینه در اتاق عمل برای اطمینان از ایمنی بیماران، اثربخشی روش‌های جراحی و سلامت تیم جراحی بسیار مهم است. حفظ دمای اتاق عمل و رطوبت اتاق عمل در سطح مطلوب از جمله شرایطی است که می‌بایست رعایت شود. در این مقاله به طور مفصل به عوامل کلیدی دخیل در ایجاد و حفظ یک اتاق عمل ایمن می‌پردازیم.
samaneabsn
پوکی استخوان وضعیتی است که در آن استخوان‌ها، ضعیف و شکننده شده و احتمال شکستگی آن‌ها افزایش می‌یابد. این بیماری در طی چندین سال به کندی ایجاد می‌شود و اغلب تنها زمانی تشخیص داده می‌شود که زمین خوردن یا ضربه ناگهانی باعث شکستن استخوان شود. در ادامه به بررسی این بیماری، علل، علائم و روش پیشگیری و  درمان آن می‌پردازیم.
mozhganshahbazi
تروکار لاپاراسکوپی
لاپاراسکوپی که به عنوان یک روش جراحی کم تهاجمی شناخته می‌شود، به جراحان اجازه می‌دهد تا جراحی‌های پیچیده را از طریق برش‌های کوچک انجام دهند. کلید موفقیت جراحی لاپاراسکوپی، استفاده از تروکارهای استاندارد و باکیفیت است. تروکار ابزاری است که برای دسترسی ایمن و دقیق به حفره شکمی طراحی شده است. در این مقاله با انواع تروکار لاپاراسکوپی، اجزای آن و مراحل قرار دادن آن داخل بدن آشنا خواهید شد.
samaneabsn
غرفه شرکت آسیا جراح پیشرو در نمایشگاه ایران مد
مهر ماه امسال در نمایشگاه شهر آفتاب، اولین رویداد و نمایشگاه تجهیزات پزشکی تحت عنوان ایران مد 2023، برگزار گردید. در این رویداد مهم شرکت‌های تولیدکننده و واردکننده تجهیزات پزشکی، دندانپزشکی و دارویی محصولات و خدمات خود را عرضه کردند.
samaneabsn
تکنیک اندوسکوپی
سیستوسکوپی، آرتروسکوپی و هیستروسکوپی سه روش مختلف آندوسکوپی هستند که شامل استفاده از اندوسکوپ برای مشاهده و تشخیص و در برخی موارد، درمان نواحی خاصی از بدن می‌باشند. در اینجا ما این سه روش اندوسکوپی را از نظر هدف، بخش‌هایی از بدن که بررسی می‌کنند و کاربردهای رایج آن‌ها مقایسه می‌کنیم.
samaneabsn
آشنایی با مفهوم زیست تخریب پذیری یکی از مواد مصنوعی که در انواع و اقسام مدل‌های مختلف تولید می‌شود و کاربردهای مختلف آن روز به روز در حال افزایش است، پلاستیک و ترکیبات پلاستیکی است. اگرچه بسته بندی‌های پلاستیکی با ...
علی تیشه کار
کمر درد ناشی از شکستگی فشاری
کایفوپلاستی روشی است برای درمان شکستگی‌های فشاری ستون فقرات که عموماً ناشی از پوکی استخوان هستند. هنگامی که مهره شکسته می‌شود قطعات استخوان ایجاد شده روی یکدیگر می‌لغزند، ساییده می‌شوند و ممکن است به کانال نخاعی، ریشه‌های عصبی یا طناب نخاعی آسیب زده و باعث درد، ضعف و یا حتی فلج اندام ها شوند. کایفوپلاستی یکی از روش‌های درمان این ضایعه است که این مشکل را با برگشت فضای جسم مهره و پر کردن آن با سیمان درمان می‌کند.
samaneabsn
مش جراحی چیست
فناوری به سرعت در حال پیشرفت است و حوزه پزشکی نیز از آن مستثنی نیست. تسکین و بهبودی سریع‌تر و زمان بستری کوتاه‌تر از مزایای پزشکی مدرن است. یکی از شایع‌ترین مشکلات سلامتی که بیشتر افراد به خصوص با افزایش سن با آن مواجه می‌شوند، بیماری فتق (هرنی) است. در این مقاله، مهم­ترین تکنیک درمان فتق یعنی استفاده از مش های جراحی معرفی خواهد شد. همچنین به بررسی انواع مش های جراحی مانند مش دوال و مش سه بعدی و تفاوت آن‌ها با یکدیگر می‌پردازیم.
samaneabsn
ایزو چیست؟
استانداردها شامل قوانین، دستورالعمل‌ها یا ویژگی‌هایی در مورد محصولات، خدمات و سیستم‌ها هستند که برای کمک به تضمین امنیت و اعتماد عمومی ایجاد شده‌اند. یکی از سازمان‌های بین المللی استاندارد ISO است. در این مقاله به آشنایی بیشتر با استاندارد بین المللی ISO و کاربرد و مزایای آن‌ و در ادامه مشخصاً به استانداردهای تجهیزات پزشکی از جمله ISO 13485 و ISO 14971 می‌پردازیم.
mozhganshahbazi
اندوبگ در لاپاراسکوپی
طی عمل لاپاراسکوپی، استفاده از کیسه‌ تخلیه نمونه که اصطلاحا به آن اندوبگ گفته می‌­شود، نقشی حیاتی در تسهیل برداشتن بافت­‌ها، اندام‌ها یا نمونه‌های جدا شده از حفرات بدن دارد. این مقاله به بررسی مزایای استفاده از  اندوبگ در جراحی لاپاراسکوپی و اثربخشی آن‌ها می‌پردازد.
samaneabsn
1 2 3 5
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول