نشست خبری انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی

نشست انجمن تجهیزات پزشکی

نشست خبری انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی در تیر ماه سال ۱۴۰۲در محل این انجمن برگزار شد. در این رویداد تولیدکنندگان، صادرکنندگان و کارشناسان این حوزه گرد هم آمدند تا در مورد مشکلات و چالش‌های مسیر تولید تجهیزات پزشکی به بحث و گفت و گو بپردازند. اعضای انجمن، در این نشست به موضوعاتی مانند چالش‌های ارز ترجیحی، واردات، قیمت گذاری دستوری، مطالبات معوقه تولیدکنندگان از بخش‌های دولتی و عدم نظم در پرداخت‌ها پرداختند و نگرانی‌ها و گلایه‌های خود در این زمینه اعلام کردند.


در ادامه، تولیدکنندگان محترم در خصوص مشکلات تولید تجهیزات پزشکی و دغدغه‌ها و چالش‌هایی که مسیر تولید را دشوار و با موانع زیادی روبرو کرده است، صحبت کردند.

نشست انجمن تجهیزات پزشکی

همچنین جناب آقای احمدی، مدیرعامل شرکت آسیا جراح پیشرو در این جلسه به مشکلاتی که ارز ترجیحی برای تولیدکنندگان ایجاد کرده است، اشاره نمودند. ایشان با بیان اینکه ضرر ارز ترجیحی می‌بایست از دو جنبه حاکمیتی و تولیدکننده بررسی شود، بیان کردند: «در وهله نخست حاکمیت برای تخصیص این ارز به واردکننده باید سیستم مشخصی را تعیین کند. سپس باید قیمت گذاری دستوری را انجام دهد و سپس نظارت و بررسی کند. نکته حائز اهمیت در این میان رخنه‌ای است که این محصولات می‌توانند در بازار آزاد داشته باشند. در این صورت کالای مدنظر با قیمت ارز بازار به دست مصرف کننده خواهد رسید. بدتر از آن قاچاق معکوسی است که در کشور ایجاد می‌شود.»

نشست انجمن تجهیزات پزشکی

نشست خبری انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی فرصتی برای بیان دغدغه‌ها و نگرانی‌های تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و اطلاع رسانی آن از طریق خبرگزاری ها به مسئولین بود.

نشست انجمن تجهیزات پزشکی

منبع

آیمد ۹۰ پایگاه خبری تجهیزات پزشکی

مقاله مرتبط: گزارش جشن بیستمین سالگرد تاسیس شرکت آسیا جراح پیشرو

امتیاز کاربران
[تعداد نظرات: ۱ میانگین نمره: ۵]
ارسال دیدگاه