مصاحبه مجله ندای تولید با مدیریت شرکت آسیا جراح پیشرو

مصاحبه مجله ندای تولید با مدیریت

یکی از موضوعات جنجالی و بحث برانگیز اخیر ابلاغ بخشنامه وزارت بهداشت مبنی بر استریل مجدد برخی تجهیزات پزشکی و اقلام یکبارمصرف پزشکی در  بیمارستان‌ها می‌باشد. علاوه بر جنبه خطرات احتمالی و هزینه‌های اضافه برای آموزش افراد خبره و ریسک پذیر بودن مسئله، دغدغه اصلی صنعتگران تعطیلی کارخانه‌هایی است که سالیان سال به تولید لوازم یکبار مصرف مشغول بوده‌اند و با این بخشنامه زحمات و دستاوردهای چندین ساله ایشان بر باد رفته است. برای کسب اطلاعات بیشتر پیشنهاد می‌کنیم مصاحبه مجله ندای تولید با مدیریت شرکت آسیا جراح پیشرو را مطالعه بفرمایید.

مزایای استفاده از اقلام یکبارمصرف در اتاق عمل

  • کاهش خطر انتقال آلودگی از بیماری به بیمار دیگر
  • عدم نیاز به ابزارها و مواد شیمیایی مختلف برای استریلیزاسیون
  • صرفه جویی در زمان و هزینه (زمان گرفته شده از پرسنل برای انجام استریلیزاسیون، تعمیر و نگهداری تجهیزات و هزینه مصرف آب، برق و وسایل و مواد لازم برای استریل کردن)
  • ابزارهای یکبارمصرف برای پزشکان و پرستاران بسیار کاربردی‌تر هستند. زیرا نیازی به نگهداری و بازگرداندن آن‌ها به مرکز پزشکی برای استریل‌سازی ندارند؛ بلکه ابزارهای یکبار مصرف را میتوان با سایر ضایعات بالینی دور انداخت.
  • بیماران وقتی میدانند که با ابزارهای جراحی یکبارمصرف درمان خواهند شد، احساس اطمینان می‌کنند؛ زیرا می‌دانند که می‌توانند به استریل بودن و در نتیجه ایمنی تجهیزات اعتماد کنند.

مصاحبه با مدیریت

مصاحبه با مدیریت

مقاله مرتبط: کاورهای یکبار مصرف اتاق عمل

امتیاز کاربران
[تعداد نظرات: ۱ میانگین نمره: ۵]
ارسال دیدگاه