دلایل هزینه‌ بالای عمل جراحی

دلایل هزینه‌ بالای عمل جراحی

عمل جراحی اقدامی بسیار پرهزینه است. البته امکان دارد که بعضی از جراحی‌ها مقداری کم هزینه‌تر باشند؛ اما به صورت کلی می‌توان ادعا کرد که هزینه جراحی بالاست. بیمار از بعضی از این هزینه‌ها اطلاع دارد و از بعضی‌ها خیر. لیست هزینه‌های نهایی که شما از بیمارستان دریافت می‌کنید با لیست اصلی بیمارستان تفاوت‌های فراوانی دارد و دلیل آن را می‌توان قرارداد بیمارستان با موسسه بیمه کننده شما (در صورت وجود) دانست. ما در این مقاله به عواملی که سبب بالا رفتن هزینه‌ عمل جراحی می‌شوند، اشاره می‌کنیم.

۱-هزینه‌ پزشک

یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب هزینه‌ های بالای عمل جراحی می‌شود، دستمزد جراح است. در اکثر عمل‌های جراحی به دو نفر پزشک احتیاج داریم. از آن دو نفر یک نفر پزشک متخصص بیماری و پزشک دیگر متخصص در امر بیهوشی می‌باشد. در برخی از جراحی‌ها هم امکان دارد که چند جراح با همکاری یکدیگر روی یک بیمار جراحی را انجام دهند که در نهایت هر کدام دستمزد و هزینه خود را دریافت خواهند کرد.

۲-پرسنل اتاق عمل

در کنار پزشکانی که در اتاق جراحی حاضر می‌باشند، حداقل ۲ نفر پرستار در کنار آن‌ها در حال کمک به پزشکان می‌باشند که یک نفر از آن‌ها وظیفه ثبت تمام وقایع اتاق جراحی را بر عهده دارد و پرستار دیگر مسئولیت حفظ نظم و آماده‌سازی تجهیزات موردنیاز طی جراحی را بر عهده دارد که هزینه‌های این افراد هم بر روی صورتحساب نهایی بیمارستان اضافه می‌گردد. در صورت حضور سایر پرسنل اتاق عمل دستمزد آنها نیز به هزینه نهایی اضافه میشود. برای آشنایی با پرسنل اتاق عمل به مقاله افراد حاضر در اتاق عمل چه کسانی هستند؟ مراجعه فرمایید.

پرسنل اتاق عمل از عوامل هزینه های بالای عمل

۳-اتاق عمل

معمولا صورتحساب اتاق عمل هر ۱۵ دقیقه یکبار بروزرسانی می‌شود. هزینه‌های اتاق عمل شامل هزینه مربوط به استریل کردن، استفاده از تجهیزات، دستگاه بیهوشی و نظافت بعد از اتمام عمل جراحی می‌باشد.

۴-ایمپلنت‌های جراحی

امکان دارد جراحی شما احتیاج به ایمپلنت خاصی داشته باشد. معمولا هزینه ایمپنلت‌ها بالاست؛ به دلیل اینکه به صورت موقت یا دائم داخل بدن بیمار قرار می‌گیرند، باید الزامات و استانداردهای خاصی را داشته باشند و هزینه‌های تحقیقات و آزمایشات روی آن‌ها بالاست.

۵-داروها

یکی دیگر از دلایل هزینه های بالای عمل، استفاده از داروهای مختلف است. داروهایی که در هنگام انجام جراحی استفاده می‌شوند شامل هزینه‌های جدا می‌باشند؛ داروهایی مانند داروی بیهوشی، آنتی بیوتیک و غیره.

۶-اتاق ریکاوری

اتاق ریکاوری به جایی گفته می‌شود که بیماران بعد از اتمام جراحی به آنجا منتقل می‌شوند تا زمانی که به هوش بیایند. با توجه به زمان سپری شده در اتاق ریکاوری و داروهایی که استفاده می‌شود، صورتحساب هم تغییر خواهد کرد.

۷-آزمایشات و مراقبت‌های قبل از عمل

پزشک امکان دارد که قبل از انجام جراحی آزمایشاتی مانند تست خون، تصویربرداری با اشعه ایکس، MRI یا هر نوع آزمایش دیگری را برای وی در نظر بگیرد که هر کدام از آن‌ها هزینه جدایی دارد و سبب هزینه های بالای عمل میشود.

آزمایشات قبل از عمل

۸-مراقبت بیمارستانی

اگر بعد از اتمام جراحی بیمار احتیاج به بستری شدن در بیمارستان داشته باشد، هزینه‌های اتاق و تخت و پرستاری از بیمار به صورت جداگانه در صورتحساب احتساب می‌گردد. در این مرحله امکان دارد که شما را دوباره مورد آزمایش و تست قرار دهند که بازهم هزینه‌های خاص خود را به همراه دارد. اگر بعد از اتمام جراحی لازم باشد که بیمار در ICU بماند که در جراحی‌هایی مانند عمل قلب باز یا اهدای عضو شایع می‌باشد، شامل هزینه جداگانه می‌شود.

۹-مشاوره پزشکی

هنگام بستری بودن شما در بیمارستان امکان دارد که پزشک متخصص به دفعات شما را ویزیت کند که به تعداد دفعات مبلغ صورتحساب بیشتر شده و سبب هزینه های بالای عمل جراحی می‌شود.

۱۰-فیزیوتراپی

به طور معمول بعد از انجام عمل‌های جراحی ارتوپدی، تراپیست‌ها برای تسریع در روند بهبودی شما تمرینات مخصوصی را انجام خواهند داد که این امر هزینه‌های اضافی را با خود به همراه دارد.

۱۱-سایر موارد

اگر بعد از مرخص شدن از بیمارستان به عصا یا چوب زیر بغل احتیاج داشته باشید، احتمالا هنگام رویت صورتحساب هم آن‌ها را در لیست مشاهده خواهید کرد.

منبع

https://uvahealth.com

مقاله مرتبط: چگونه برای جراحی آماده شویم؟

امتیاز کاربران
[تعداد نظرات: ۱ میانگین نمره: ۵]
ارسال دیدگاه