حساب کاربری

یا

حداقل 8 کاراکتر

جراحی در شب بهتر است یا روز؟

جراحی در شب یا روز

جراحی در شب بهتر است یا روز؟

جراحی یک تصمیم مهم است که متغیرهای مختلفی دارد. بسیاری از افرادی که عمل جراحی در پیش دارند، ممکن است این سوال را داشته باشند که آیا زمان ایده آلی برای انجام جراحی وجود دارد یا خیر. خطاهای پزشکی سالانه منجر به مرگ بسیاری از بیماران می‌شود. خستگی و ساعات کاری بیش از حد از عوامل بالقوه این خطاهای پزشکی هستند. در واقع، فعالیت پزشکی خارج از ساعات کاری منظم ممکن است خطراتی را برای بیماران و متخصصان داشته باشد. مطالعات متعددی نشان داده‌اند که خستگی و کم خوابی در شب، بر عملکرد روانی و حرکتی تأثیر می‌گذارد، آگاهی از موقعیت را کمتر کرده و احتمال بروز خطر را بالا می‌برد. به همین دلیل افرادی که در شب جراحی می‌شوند، دو برابر افراد دیگر در معرض عوارض جدی قرار می‌گیرند.

تاثیر خواب آلودگی جراح بر نتیجه جراحی

خواب حدود یک سوم از عمر متوسط انسان را تشکیل می‌دهد و یک عمل طبیعی و ضروری در روال زندگی انسان است. به عبارتی خواب یک نیاز فیزیولوژیکی است که تأثیر قابل توجهی بر عملکرد ذهنی و حرکتی انسان دارد. در بین پزشکان نیز خواب و کمبود آن تأثیر بسیاری بر نتایج درمان بیماران دارد.

ساعات کاری طولانی در شیفت‌های شب و ریکاوری ناکافی عمدتاً بر کیفیت عملکرد جراح تأثیر می‌گذارد و ممکن است سبب بروز خطاهای پزشکی و صدمات ناشی از خستگی شود. اولین توضیح درباره این موضوع این است که وقتی کاری خارج از زمان معمول انجام می‌شود، معمولا مشکلاتی به همراه خواهد داشت. همچنین در موارد حساس و موقعیت‌های استرس زا، جراحان باید سریع و دقیق عمل کنند و این امر تنها با هوشیاری و بیداری قابل دستیابی است. به همین دلیل در صورت امکان باید از انجام عمل در شب خودداری شود؛ اگرچه مواردی وجود دارد که منتظر ماندن برای انجام عمل خطر بیشتری به همراه خواهد داشت.

منبع
امتیاز کاربران
[تعداد نظرات: ۱ میانگین نمره: ۵]
ارسال دیدگاه
مقایسه محصولات

0 محصول

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول